Jak skutecznie promować stronę internetową?

Coraz więcej klientów zachodzi w głowę dlaczego praktycznie nie mają odwiedzin na swojej stronie internetowej a statystyki spadają w dół, jak liście z drzew jesienną porą. Bo strona przecież szybko działa, jest ładna, nowoczesna i responsywna. Niestety ale w przypadku promowania strony, nie wystarczy podzielić się informacją o niej z rodziną czy znajomymi.
Jest na to wiele skutecznych rozwiązań, które z pewnością doprowadzą do zapytań wystosowanych przez potencjalnych klientów. W dzisiejszym wpisie skupiam się na tych, które przynoszą najlepsze rezultaty dla stron internetowych przygotowanych pod sprzedaż produktów lub usług.

 1. Pozycjonowanie - SEO
 2. Przypomnij sobie sytuację jak kiedyś szukałeś w internecie bazy nadmorskich noclegów. Przeglądałeś wtedy kilkanaście stron w Google żeby znaleźć jakiś serwis? No pewnie, że nie. Założę się, że zajrzałeś jedynie na 3 góra 4 oferty znajdujące się na pierwszej stronie.


  Dokładnie tak samo jak Ty, robią Twoi klienci. Pozycjonowanie to doskonały sposób żebyś znalazł się na samym szczycie w wynikach wyszukiwania, a co ważniejsze wcale nie jest odbierany jako natrętna reklama. Dokładniej rzecz ujmując to podnoszenie wartości Twojej strony w oczach wyszukiwarki. W tym przypadku pierwsze skrzypce gra umiejętny dobór słów kluczowych, na które chcesz być pozycjonowany a następnie skierowanie ich na tzw. strony lądowania (landing pages).


  Bezsprzecznie największą wadą tej metody jest czasochłonność. W przypadku regularnie prowadzonych działań (blog, zabiegi SEO, rozbudowa treści, słowa kluczowe) na satysfakcjonujące efekty trzeba czekać kilka miesięcy, a nawet kilka lat w przypadku bardziej konkurencyjnych fraz.


  Zalety

  • Stosunkowo niski koszt pozyskiwania ruchu na stronie
  • Część prostrzych czynności można zrobić samemu
  • Metoda nie jest kojarzona z jakąkolwiek reklamą

  Wady

  • Dość długi czas oczekiwania na pożądane wyniki
 3. Media społecznościowe
 4. To potężne narzędzie, które w rękach osoby umiejącej nim władać pomoże nie tylko zbudować świadomość marki, ale i spowodować sprzedaż Twoich usług. Jednak żeby zasłużyć na miano mistrza interakcji społecznej należy uzbroić się w cierpliwość i ogromną dozę kreatywności.


  Budowanie trwałych relacji z klientami jest możliwe w przypadku systematycznego kreowania wartościowych treści. W innym przypadku można zapomnieć o jakichkolwiek korzyściach, które z tego płyną. Tylko ciekawe prowadzone konta będą zacieśniać więzi między Tobą a rzeszą klientów. Pamiętajmy jednak, że głównymi użytkownikami, którzy skrolują wirtualną rzeczywistość są młodzi ludzie i to do nich powinniśmy kierować ofertę.


  Powyższa metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku restauracji lub firm mających wiele do pokazania. Tylko nie spoczywaj na lajkach!


  Zalety

  • Bezpłatny koszt prowadzenia
  • Szansa na zbudowanie trwałych relacji z klientem
  • Możliwość bieżącego reagowania na problemy klientów

  Wady

  • Metoda czasochłonna
 5. Klienci
 6. Prawdopodobnie najtańszy i jeden z lepszych sposobów na promowanie własnej strony internetowej. Jeśli wykonujesz swoje obowiązki z należytym temu oddaniem i pasją Twoi klienci powinni polecać Twoje usługi swoim znajomym i rodzinie. A to jedna z lepszych metod reklamy.


  Warto też poprosić klientów o referencje, polubienie profilu w mediach społecznościowych, czy też wystawienie pozytywnej opinii w Google.


  Zalety

  • Metoda dostępna dla wszystkich
  • Koszt promowania firmy jest bezpłatny
  • Dość szybkie efekty reklamy
 7. Google Adwords
 8. Kampania Google Adwords to nieco szybsza alternatywa pozycjonowania. Ten internetowy kanał dystrybucji służy do zwiększania konwersji stron internetowych z użyciem narzędzia Google. Pozwala na stworzenie precyzyjnej reklamy, która generuje nawet do kilkuset wejść na stronę dziennie. Doskonale przemyślana i zaprojektowana przez specjalistów jest bardzo dobrym sposobem na promowanie strony i pozyskanie rzeszy klientów.


  Kampanie Google Adwords to przede wszystkim reklamy kontekstowe, czyli tekstowe. Ale istnieje również możliwość wyświetlania reklam graficznych wyłącznie w portalach, które korzystają z usługi AdSense.


  Zalety

  • Szybkie efekty, które można na bieżąco monitorować

  Wady

  • Płatne narzędzie, od kilkudziesięciu groszy, do kilku złotych za kliknięcie
 9. Prowadzenie bloga branżowego
 10. Dzielenie się wiedzą, udostępnianie wartościowych treści oraz budowanie wizerunku eksperta to świetny sposób na promowanie własnej strony internetowej. Regularnie publikując artykuły możesz liczyć na znaczny wzrost zaufania klientów i sukcesywne zwiększanie ruchu w witrynie. Tworząc ciekawy content pokazujesz, że znasz się na swojej pracy, zaś praca jest Twoją pasją.


  Ponadto dla niektórych z Was prowadzenie bloga firmowego może być spełnieniem pisarskich marzeń i odskocznią od codziennej rzeczywistości. Pisząc nadasz swoim myślom określony kształt, przekażesz jakąś idee oraz podzielisz się nowinkami branżowymi. W tym przypadku to słowo będzie pracowało na sukces Twojej marki.


  Chcesz prowadzić bloga i zastanawiasz się od czego zacząć? Przede wszystkim od podstawowych informacji, które oscylują wokół Twojej branży. Sprawdź też czego najczęściej szukają w wyszukiwarce Twoi potencjalni klienci i pisz dla nich. Warto prowadzić bloga firmowego budując przy tym zaangażowaną społeczność!


  Zalety

  • Metoda dostępna praktycznie dla każdego
  • Bezpłatny sposób przy stronie opartej na Worpress'ie
  • Skuteczna metoda na budowanie zaangażowanej społeczności

  Wady

  • Wymaga systematyczności

Strona internetowa z nakazem wstępu

Możliwości promowania strony internetowej, które skutkują zwiększeniem ruchu na stronie, zainteresowaniem się nią i zwiększeniem ilości zapytań jest naprawdę wiele.


Chęć oszczędzenia pieniędzy i wykorzystanie darmowych metod promocji zazwyczaj łączy się z dodatkową ilością czasu, którą trzeba przeznaczyć na działania promocyjne. Jednak jeśli wyżej wymienione czynności będziesz powtarzał cyklicznie, prawdopodobnie wejdzie Ci to w krew automatyzując pracę.


Popularność strony jest dobrą sprawą, ale nie zawsze. Zapamiętaj, że jeśli klient znajdzie jakiś powód, by uznać Cię za niekompetentną osobę, nie zawaha się napisać o tym w sieci.

Loading...

Bat in Web zrealizowało moją wizję strony internetowej i jestem bardzo zadowolony z uzyskanych wspólnie efektów, współpraca przebiegała bez zarzutów, a oferta cenowa bardzo konkurencyjna. Kompleksowo, szybko, solidnie.

Wysocki fizjoterapia

Współpraca z Bat in Web przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkie rzeczy które chcieliśmy zostały wykonane, nie było rzeczy których nie da się zrobić. Bardzo dobra organizacja pracy. Obsługa serwisu po utworzeniu domeny www również na wysokim poziomie, wiemy że nasza strona jest bezpieczna, posiada zawsze aktualny backup. Zostajemy w stałej współpracy i pewno wrócimy po kolejne projekty.

MJZ Studio

Polecamy usługi wykonywane przez firmę Bat in Web, dotyczące modernizacji stron internetowych. Jakość wykonywanych prac jest wysoka. Komunikacja w trakcie współpracy była bardzo dobra.

Solar Technics Sp. z o. o. - Sp. k.

Serdecznie polecam firmę Bat in Web. Jej właściciel, Maciej Szałkowski reprezentuje wszystkie najlepsze cechy osoby mającej talent do pracy z klientem. Jego profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów i pasja do ciągłych ulepszeń, sprawiła że współpraca z nim była prawdziwie twórcza i przyjemna. Jego cierpliwość pozwoliła mi stworzyć dokładnie to, co chciałem - stronę estetycznie elegancką i technicznie wyrafinowaną, nowoczesną i zgodną z najnowszymi trendami stron www.

Jarosław Sołtan

© Copyrights Bat in Web Maciej Szałkowski All rights reserved. 2018-2022