Jak wygląda nowoczesna strona internetowa?

Myślisz; nowoczesna strona internetowa a mówisz; taka, która tworzy udany związek z estetyką. No właśnie. Czym się charakteryzuje taka strona? Czym właściwie jest nowoczesność na stronach internetowych? Czy chodzi tu o responsywność, czy o narzędzia do szybkiego kontaktu z klientem i bycie labradorem interakcji społecznych? Poniżej znajdziesz odpowiedź jak programują postępowi web developerzy.

Certyfikat SSL.

Nowoczesna strona to przede wszystkim bezpieczna strona. Tu pierwsze skrzypce gra tak zwany Certyfikat SSL, który gwarantuje bezpieczeństwo i pewność w przypadku jakiejkolwiek wymiany danych. Ponadto witryny posiadające ten certyfikat zyskują dodatkowe punkty w wynikach wyszukiwania. Niezabezpieczone strony budzą również pewien niepokój wśród internautów.

Małe też piękne, czyli styl flat.

To nie jest tak, że strona z łaskawością przyjmie każdą nową przestrzeń, czy każdy nowy element. W przypadku wielu atrakcyjnych witryn zdecydowanie króluje minimalizm, czy inaczej flat design. To element, który jest utożsamiany z nowoczesnym podejściem do stron internetowych. To również ograniczenie agresywnych gradientów, nic nie znaczących animacji czy też jaskrawych kolorów na rzecz tych bardziej stonowanych, prostych kształtów i przyjaznych fontów. Projektowanie płaskie skupia więc swoją uwagę na funkcjonalności.

Szybki i sprawny kontakt z klientem - narzędzia.

Nowoczesność to też nowoczesne narzędzia, które zachęcą klienta do szybkiego kontaktu. Bardzo pożądane są niestandardowe metody kontaktu, formularz powoli odchodzi do lamusa. Nowoczesne narzędzia to: live chat, integracja strony z Messengerem czy narzędzie do zamawiania kontaktu, często spotykane na stronach hoteli.

Hero Image.

Bezsprzecznie to jeden z gorętszych trendów jeśli chodzi o projektowanie nowoczesnych stron. Hero Image to nic innego jak główny bohater strony. To główne dość spore zdjęcie, albo slajder prezentujący motyw przewodni strony. Wszystko to jest opatrzone dość krótkim ciekawym sloganem przedstawiającym wartość nadrzędną marki. Doskonałym przykładem jest witryna Netflix’a oraz Apple’a.

Blog firmowy i wartościowe treści.

Treści na stronie internetowej to absolutna podstawa. Pełnią cały wachlarz funkcji; od informacyjnej, przez promocyjnej aż po ułatwienie sprzedaży usług bądź produktów. Ponadto dobre teksty umacniają wysoką pozycję strony w wyszukiwarce internetowej. Warto pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu treści na stronie i o prowadzeniu bloga firmowego, który nie tylko ułatwi nam budowanie korzystnego wizerunku autorytetu w swojej dziedzinie, ale również wzmocni pozycję w sieci.

Call to Action - CTA.

Cel każdej strony internetowej to aktywne pozyskiwanie klientów i nakłonienie ich do wykonanej jakiejś konkretnej czynności. Może to być subskrypcja newslettera, może być zakup czy też nawiązanie kontaktu. Za to wszystko odpowiada przycisk CTA, który ma za zadanie skutecznie skierować klienta na właściwy cel. Przycisk powinien wyróżniać się na tle strony i przyciągać internautów za pomocą chwytliwego hasła.

Ilustracje.

Ilustracje to kolejny element, który definiuje stronę jako tą nowoczesną. Odpowiednio dobrane przenoszą w całkiem inny świat, tworzą ciekawy klimat i zatrzymują na dłużej. Dzięki ilustracjom Twoja strona będzie odbierana w pozytywnym świetle a grafiki zapewnią jej wyróżnienie się na tle innych.

Animacje.

Subtelne animacje coraz częściej wchodzą nieśmiało w świat stron internetowych. Nadają im nieco dynamiki i smaku. Ożywiają statyczne grafiki i wprawiają tekst w ruch.

Wideo.

Zaraz obok ilustracji, jako kolejny trend plasuje się wideo. Najczęściej film jest umiejscowiony w hero image, gdzie należy przedstawić jakąś usługę lub produkt.

Efektywne wykorzystanie powyższych elementów z pewnością da spektakularny efekt w postaci nowoczesnej strony internetowej. Taka współczesna i stylowa strona z pewnością nie przejdzie szybko do historii a pozwoli na realizację wielu biznesowych celów. Realizację projektu strony oddaj w ręce profesjonalistów i daj się pozytywnie zaskoczyć!

Loading...

Bat in Web zrealizowało moją wizję strony internetowej i jestem bardzo zadowolony z uzyskanych wspólnie efektów, współpraca przebiegała bez zarzutów, a oferta cenowa bardzo konkurencyjna. Kompleksowo, szybko, solidnie.

Wysocki fizjoterapia

Współpraca z Bat in Web przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkie rzeczy które chcieliśmy zostały wykonane, nie było rzeczy których nie da się zrobić. Bardzo dobra organizacja pracy. Obsługa serwisu po utworzeniu domeny www również na wysokim poziomie, wiemy że nasza strona jest bezpieczna, posiada zawsze aktualny backup. Zostajemy w stałej współpracy i pewno wrócimy po kolejne projekty.

MJZ Studio

Polecamy usługi wykonywane przez firmę Bat in Web, dotyczące modernizacji stron internetowych. Jakość wykonywanych prac jest wysoka. Komunikacja w trakcie współpracy była bardzo dobra.

Solar Technics Sp. z o. o. - Sp. k.

Serdecznie polecam firmę Bat in Web. Jej właściciel, Maciej Szałkowski reprezentuje wszystkie najlepsze cechy osoby mającej talent do pracy z klientem. Jego profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów i pasja do ciągłych ulepszeń, sprawiła że współpraca z nim była prawdziwie twórcza i przyjemna. Jego cierpliwość pozwoliła mi stworzyć dokładnie to, co chciałem - stronę estetycznie elegancką i technicznie wyrafinowaną, nowoczesną i zgodną z najnowszymi trendami stron www.

Jarosław Sołtan

© Copyrights Bat in Web Maciej Szałkowski All rights reserved. 2018-2022