Jak zbudować stronę firmową?

Wirtualna wizytówka Twojej własnej firmy to niezwykle istotna rzecz w dzisiejszych czasach. Taka właściwie zrobiona uwiarygadnia wizerunek firmy, skutecznie przyciąga klientów a nawet sprzedaje. Jednak aby strona była atrakcyjna dla potencjalnego klienta musi spełniać kilka niezbędnych warunków. Dziś podpowiadamy jak zrobić minimalistyczną, przejrzystą i obfitującą w niezbędne informacje stronę firmową.

 1. Domena i hosting dla firm.
 2. Pierwszym i najważniejszym krokiem, który doprowadzi Cię do firmowej strony internetowej jest wykreowanie chwytliwej nazwy domeny wraz z jej rozszerzeniem. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest prosta nazwa firmy wraz z końcówką “pl”, jednak bardzo często tego typu rozszerzenia są po prostu zajęte, wówczas pozostają do wyboru nieco inne, ale to nie znaczy, że gorsze końcówki. Zaraz po wyborze domeny, pozostaje kwestia hostingu dla firm. Najprościej mówiąc, hosting to miejsce, w którym będą przechowywane wszystkie pliki z firmowej strony internetowej. Hosting z powodzeniem możesz kupić/zamówić tam, gdzie kupiłeś domenę.

 3. Odpowiedni wygląd strony internetowej.
 4. Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się jak właściwie powinna wyglądać firmowa strona internetowa? Przede wszystkim powinna idealnie odzwierciedlać branżę, w której pracujesz. W zależności od dziedziny, strona powinna intrygować, wzbudzać zaufanie, czy wywoływać określone stany emocjonalne.


  To co powyżej z łatwością osiągniesz odpowiednimi zdjęciami i chwytliwymi sloganami. Pamiętaj, że autentyczność przyciąga dość mocno. Zrezygnuj od razu z gotowych zdjęć ze Stocku, ponieważ stosunkowo łatwo rozpoznać je na stronie i takowe fotografie nie budzą zaufania. Zadbaj też o rzucające się w oczy logo, bo to jeden z elementów, który skutecznie skupia na sobie wzrok.


  Cały wygląd swojej strony zdefiniujesz odpowiednim szablonem, który będzie swoistą bazą Twojego projektu. Przy wyborze motywu, nie zapomnij o użytkownikach smartfonów, czy też tabletów. Strona powinna automatycznie dostosować się do ekranów wszystkich urządzeń, na których możliwe jest przeglądanie witryn internetowych.

 5. Transparentne menu strony.
 6. Menu na stronie internetowej umożliwia internautom, znalezienie tego, czego szukają. Budowanie tego działu to szansa na to, by dowiedzieć się czego ludzie zamierzają szukać na Twojej stronie.

 7. Strona główna.
 8. Uzbrojona w argumenty i CTA. Taka, która jest kształtowana aktywnie i najmocniej przyciągnie uwagę internauty. Postaw również na jasne a przede wszystkim zwięzłe komunikaty, które wzmacniają chęć przeglądania innych zakładek na stronie. W dalszej części strony głównej sugerujemy umieszczenie opisu firmy wraz z frazami, na które planowane jest pozycjonowanie.

 9. Bogata oferta firmy/portfolio.
 10. Teraz masz szansę by poćwiczyć formę swojej treści i nie tylko. Oferta, to coś, co potencjalny klient na pewno będzie chciał zobaczyć. Coś, po czym być może wybierze Twoją firmę do realizacji jakiegoś przedsięwzięcia. Projektując zakładkę z ofertą postaw nawet na najdrobniejsze szczegóły oraz zdjęcia a nawet filmy, które pokażą profesjonalizm.

 11. Linki do kont w mediach społecznościowych.
 12. Jeśli posiadasz firmowe konto na jednym bądź kilku portalach social media, nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić link do nich na Twojej stronie internetowej, zwłaszcza, że współpraca między witryną a kanałami social media, może się świetnie układać.

 13. Formularze kontaktowe i skuteczne wezwanie do działania.
 14. Tworząc profesjonalną stronę warto zadbać o innowacyjny formularz kontaktowy i chwytliwe CTA. Analizując najnowsze trendy, można by rzec, że wśród stron firmowych i nie tylko królują integracje strony z Messengerem, livechat’y bądź komunikaty umożliwiające klientowi zamówienie kontaktu z danej firmy. Wszystkie bez wyjątku mają na celu sfinalizowanie określonej transakcji.

Strona internetowa z nakazem wstępu

Firmowa strona internetowa to wizytówka Ciebie i Twojego biznesu. To strona, która buduje nie tylko prestiż, ale i autorytet. Wygodna, nowoczesna a przede wszystkim funkcjonalna strona stwarza dogodne warunki do aktywnego poszukiwania informacji odnośnie profilu działalności biznesu. Skonstruowanie strony internetowej powierza się specjalistom w dziedzinie web design, którzy pieczołowicie połączą kreację z intuicyjnością.

Loading...

Bat in Web zrealizowało moją wizję strony internetowej i jestem bardzo zadowolony z uzyskanych wspólnie efektów, współpraca przebiegała bez zarzutów, a oferta cenowa bardzo konkurencyjna. Kompleksowo, szybko, solidnie.

Wysocki fizjoterapia

Współpraca z Bat in Web przebiegła bardzo sprawnie. Wszystkie rzeczy które chcieliśmy zostały wykonane, nie było rzeczy których nie da się zrobić. Bardzo dobra organizacja pracy. Obsługa serwisu po utworzeniu domeny www również na wysokim poziomie, wiemy że nasza strona jest bezpieczna, posiada zawsze aktualny backup. Zostajemy w stałej współpracy i pewno wrócimy po kolejne projekty.

MJZ Studio

Polecamy usługi wykonywane przez firmę Bat in Web, dotyczące modernizacji stron internetowych. Jakość wykonywanych prac jest wysoka. Komunikacja w trakcie współpracy była bardzo dobra.

Solar Technics Sp. z o. o. - Sp. k.

Serdecznie polecam firmę Bat in Web. Jej właściciel, Maciej Szałkowski reprezentuje wszystkie najlepsze cechy osoby mającej talent do pracy z klientem. Jego profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów i pasja do ciągłych ulepszeń, sprawiła że współpraca z nim była prawdziwie twórcza i przyjemna. Jego cierpliwość pozwoliła mi stworzyć dokładnie to, co chciałem - stronę estetycznie elegancką i technicznie wyrafinowaną, nowoczesną i zgodną z najnowszymi trendami stron www.

Jarosław Sołtan

© Copyrights Bat in Web Maciej Szałkowski All rights reserved. 2018-2024